navigatie overslaan

#watlocalsdoen

De favoriete plek van Bert

  • Leestijd 2 min
  • Gelezen 2555 keer

Bert Brugmans is vrijwilliger bij het Twents Tourist Infopunt bij De Kappen in Haaksbergen. Hij kent de omgeving als geen ander en deelt zijn tips graag met bezoekers en inwoners. "Toen mij de vraag werd gesteld: ‘wat is jouw favoriete plek in Haaksbergen’ had ik mijn antwoord snel klaar: het Haaksbergerveen en dan specifiek het stuk aan de onderkant – tussen de fietsknooppunten 54 en 84!"

Een verademing dicht bij huis

De vervolgvraag is dan snel gesteld: wat vind je er dan zo mooi aan en waarom? Om die vraag te kunnen beantwoorden moet ik – denk ik – terug naar mijn roots. Die lagen niet in Twente maar in Amsterdam/Amstelveen. Een omgeving waar je vooral leeft in een natuur van stenen en beton en ook veel lawaai. Mijn ‘emigratie’ naar Haaksbergen – meer dan 40 jaar geleden – heeft mij in contact gebracht met de groene natuur. De veelzijdigheid van de natuur die ik hier sindsdien heb beleefd – zo dicht bij huis – was en is nog altijd een verademing. Zo veel natuur, zo verschillend, zo dichtbij en zo goed onderhouden door de diverse instanties/vrijwilligers, het is puur genieten.

Wat Bert zou doen

Het ultieme genieten is voor mij op een vroege zaterdag- of zondagmorgen (ca. 10.00 uur noem ik vroeg…) via de Peddedijk/Niekerkerweg naar het Haaksbergerveen fietsen en bij KNP 54 doorgaan richting KNP 84. Zodra je in de ‘open vlakte’ komt begint het. Stoppen, kijken, genieten. Naar het noorden kijkend, de weidsheid van het landschap in je opnemen en de stilte ‘omarmen’. Stilte die alleen wordt doorbroken door het geluid van de natuur en de vogels. De afwisseling van de natte en droge gebieden, de wolkenluchten – het is allemaal zo puur! Het maakt niet uit in welk jaargetijde ik daar heen ga – het is in alle jaargetijde mijn favoriet plek in Haaksbergen!

Het Haaksbergerveen ontdekken?

Met deze fietsroute kom je door de prachtige natuurgebieden van Haaksbergen langs ecologisch Waterpark Het Lankheet, door zeldzaam hoogveennatuur van het Haaksbergerveen, het grensoverschrijdende Witte Veen en langs dopheide en eeuwenoude jeneverbes in het Buurserzand.

Ontdek de Venenroute

Wat vind je van dit artikel?