Artikel
Vlonderpaden: wandelen over zwevende houten planken
- Leestijd 2 min
- Gelezen 7543 keer
Vlonderpaden, je kunt het best een hype noemen. Ze doen het goed op landschapsfoto’s. Op Instagram zie je de prachtige foto's voorbij komen. We delen hieronder een selectie van routes met fotogenieke vlonderpaden in Haaksbergen die je zeker niet mag missen.
Buurserzand | Start: P Ronde Bulten, Ronde Bultenweg, Haaksbergen | route: blauw (6,6km)
Het Buurserzand is een prachtig en afwisselend heidegebied. Je vindt er natte en vochtige dopheide, droge struikheide, stuifzanden, jeneverbesstruwels, vennen en drogere eikenberkenbossen. Een heerlijke plek om te wandelen, de natuur te ontdekken en te genieten van de bijzondere landschappen.
Haaksbergerveen | start: P Siberië, Stratersdijk, Buurse | route: blauw (3,7km) en paars (18,6km)
Het Haaksbergerveen, met meer dan 600 hectare, is een van de mooiste hoogveengebieden van Nederland. Hoogveen is een zeldzaam stukje natuur dat je maar op een paar plekken in ons land vindt. Dit bijzondere gebied ligt aan de zuidkant van Haaksbergen, vlak bij de Duitse grens, en is ideaal om te ontdekken en te genieten van uitgestrekte veenlandschappen.
Witte Veen | start: P Haarmühle, Beßlinghook 57, Alstätte | route: oranje (7,4km), blauw (8,6km) en paars (9,4km)
Het Witte Veen is een afwisselend heide- en bosgebied, gelegen tussen Buurse en de Duitse grens. Midden in het gebied staan nog oude grenspalen van Bentheimer zandsteen uit de 18e eeuw, herinneringen aan het verleden toen dit een uitgestrekt hoogveen en een bekende smokkelroute was. Tegenwoordig werken Natuurmonumenten en Duitse natuurbeheerders samen om het gebied in zijn natuurlijke staat te herstellen. Een prachtig stukje natuur om te wandelen, ontdekken en te genieten van bos, heide en historie
Vlonderpaden hebben iets magisch. Kronkelende en krakende paden die je te voet dwars door duinlandschap, heide, bossen of over het water leiden. Je komt ze misschien niet elke dag tegen, maar Nederland kent er ondertussen heel wat. En als je het ons vraagt liggen de mooiste in Haaksbergen!





